Varise Ameliyatsız Çözüm

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacak toplardamarlarında görülen varis hastalığının tedavisi konusunda uzun yıllar boyunca tek çözüm varis ameliyatı olmaktı.

Ancak gelişen teknoloji imkanları sayesinde varis hastalığının tedavisinde de ameliyatsız çözüm imkanı ortaya çıkmıştır. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini bu yazımızda kısa kısa ifade edeceğiz.

Lazerle Varis Tedavisi

Bacak varisinin en ileri seviyede görüldüğü durumlarda başvurulan bu yöntem varisli damarların lazer enerjisi ile kapatılması sağlanır. Lazerle varis tedavisi sırasında varisleşmiş damarların içine yapılan girişim ile damar içi yüzeyi yakılarak varisli damar yakılarak kapatılır.

Köpükle Varis Tedavisi

Köpük Tedavisi

Köpük Tedavisi

Lazerle varis tedavisi yapılamayacak kadar varislerin tedavisi için uygulanır. Nispeten daha dar olan damarların kapatılması için damar içine verilen ilaç ile kapatılır.

Damar içine verilen ilaç damar iç cidarının yanarak ve yapışarak kapanmasını sağlar. Köpük tedavisi hem hızlı hem de ağrısız bir yöntem olduğu için ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden en fazla başvurulan yöntem budur.

Skleroterapi

Skleroterapi uygulaması

Skleroterapi uygulaması

Bacak varisinin genellikle en ince türüne uygulanan varis tedavisi yöntemi skleroterapidir. Skleroterapi tedavisi sırasında kullanılan ilaç köpük tedavisinde kullanılan ilacın köpürtülmeden damar içine verilmesi şeklinde yapılır.

Skleroterapi sırasında varis hastası genellikle kılcal varislerin kapatılması için bu tedaviye başvurdukları görülmektedir. Kılcal varisler her ne kadar estetik kaygılar ile tedavi edilse de tedavisinde büyük yarar vardır.

Soru Sorun

 1. daha önce da lazerle varis ameliyatı oldmuştum. bacaklarımda ameliyat olduğum yerlerden enfeksiyon oluştu. ne yapabilirim.

 2. Ameliyatsız varis tedavisi yaptırmak istiyorum. Kayseriden günübirlik gelsem aynı gün tedavi yapabilir misiniz.

  1. Ameliyatsız varis tedavisi için Türkiye’nin her yerinden hastalarımız gelmektedir. Tedavi muayene ile birlikte planlanarak aynı gün yapılabilmektedir. Sadece gelmeden bu durumunuzu bildiren bir telefon görüşmesi yapmanızı rica ediyoruz. İyi günler dileriz.

 3. Merhaba. babamın sağ bacağında 11 mm lik bir varis oluşmuş sol bacakta ise daha küçük varisler varmış. 11 mm lik olan varis için açık ameliyat dediler. Diğer varisler için ise köpük tedavi yöntemi dediler. Babam şeker hastası biz ameliyat yaralarının iyileşmemesinden korkuyoruz bu durumda varis ameliyatını uygun görüyor musunuz yoksa bu varisler ameliyatsız tedavi olabilir mi?

  1. Söylediğiniz değerlere göre babanızın varis tedavisi olması kaçınılmaz hale gelmiş. Yapmış olduğumuz tedavi sırasında hiçbir şekilde kesi ve dikiş atılmamaktadır. Bu nedenle varis tedavisi sonrasında yara bakımı gerekmeyecektir. Babanızın şeker hastası olması bizim yapacağımız tedavi bakımından her hangi bir engel oluşturmamaktadır. Rahatlıkla tedavi olabilir. Hatta ameliyatsız varis tedavisi yöntemi babanız için çok daha yararlı olacaktır.

 4. hocam merhaba, benim bacaklarımdaki varisler için bir kalp damar cerrahı ameliyat olmam gerektiğini söyledi. bu sırada sizin sitenizi buldum. acaba her türlü varisin ameliyatsız şekilde tedavisi mümkün müdür. bu konuda cevap verirseniz sevinirim. bir de ameliyatsız varis tedavisi ücretleri hakkında bilgi verirseniz de çok sevinirim.

  1. Erkan bey geçmiş olsun, bacak varisinin her türlüsü artık ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilmektedir. Ameliyatsız varis tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye 0 312 224 13 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 5. Ankarada varis tedavisi yapan doktorlar arasında yaptığım araştırma sırasında size ulaştım. Radyoloji uzmanı olmanız dikkatimi çekti. Varis tedavisini siz gerçekten yapıyor musunuz?

  1. Murat bey merhaba, ben girişimsel radyoloji uzmanıyım. Yani cerrahi işlemleri cerrahi işlem olmadan tedavi etmek konusunda ihtisas sahibiyim. Bu nedenle varis tedavisini ameliyatsız olarak yapıyorum.

 6. hocam merhaba, varis hastalığının tedavisi için daha önce ameliyat olmuştum. ameliyat sonrasında uzun süre yürüyemedim. çok sıkıntı yaşadım. acaba bu ameliyatsız varis tedavisinden sonra da aynı şekilde yürüyememe sorunu olur mu?

  1. Hatice hanım merhaba, uyguladığımız varis tedavisi yönteminden sonra evinize yürüyerek dönüş yapabilirsiniz. Ertesi gün de hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yatarak iyileşme süreci yoktur.

 7. Rengin hocam merhaba, benim bundan sekiz yıl önce sağ bacağımdaki varisli damarlarım ameliyat ile çıkarıldı. şimdi nispeten rahat ama bu defa sol bacağımda da varisler oluşmaya başladı. bu bacağımı ameliyatsız tedavi ettirmek istiyorum. varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. bir de sağ bacağımdaki kılcal varislerin tedavisi için de ilgilenebilir misiniz.

  1. Hediye hanım merhaba, her türlü varis problemini kliniğimizde çözme imkanına sahibiz. Bacaklarınızın muayenesini yaptıktan sonra tedavinin miktarına ve şekline göre fiyat belirlenebilmektedir. Durum böyle olduğu için görmeden fiyat vermek çok hatalı olmaktadır. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soru Sor