Skleroterapi

Skleroterapi uygulaması

Skleroterapi uygulaması

Skleroterapi Ağrısız ve Hızlıdır.

Özellikle kılcal varislerin tedavisinde kullanılan skleroterapi son derece ağrısız, hızlı ve konforludur. Bu nedenle kılcal varis hastaları tarafından çoğu zaman estetik sebeplerle skleroterapi yaptırılır.

Köpük Skleroterapi öncesinde ve yapıldığı sırada hastanın bir hazırlık yapması gerekmez. Varisli damarların olduğu bölgeye uygulanacak olan skleroterapi çok ince iğneler ile damar içine ilaç verilir.

Skleroterapi sırasında ağrı duyulmaz.

Damarların içine verilen sklerozan ilaç, damarın içi yüzeyinin yanmasına neden olarak damarın kapanmasını sağlar. Böylece varisli damarların iyileşmesi sağlanır. İşlemin yapıldığı anda varisli damarların yok oluşunu hasta da gözlemleyebilir.

Skleroterapinin yapılmasından sonra hasta yürüyerek geldiği muayenehaneden yürüyerek işine ya da evine gidebilir.

Skleroterapi sırasında hiçbir şekilde anestezi uygulaması yapılmaz. Böylece hastanın varis ameliyatına benzer sorunlar yaşamaması sağlanır.

Skleroterapi Hangi Durumda Yapılır?

Varis hastalığının bacaklarda görülmesi ile beraber hastaların bu sıkıntısını çözmek için arayışa girmesi son derece normaldir. Ancak her varis hastasına her varis tedavisi yöntemi uygulanmaz. En sık kullanılan varis tedavisi yöntemi olarak skleroterapi Ankara’da bulunan kliniğimizde kılcak damar varislerinin ve nispeten bundan daha kalın varisli damarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Derin sistemde bulunan en kalın damarlara lazerle varis tedavisi yöntemi ile tedavi uygulaması yapılmaktadır. Çok genişlemiş bir damarın içine sklerozan ilacın verilmesi damar içindeki kan miktarının fazla olması nedeniyle başarılı sonuç vermez. Bu yüzden çok kalın varislerin tedavisinde Endo Venöz Lazer Ablasyon yani EVLA yapılır.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden en sık başvurulan yöntemlerinden biri olan skleroterapinin ağrısız ve hızlı olması nedeniyle varis tedavisinde tercih edildiği söylenebilir.

Skleroterapi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen kliniğimizi arayınız.

0 312 224 13 14

Soru Sorun

 1. Rengin hanım merhaba, benim bacaklarımda varis olduğunu daha önce muayene olduğum bir radyoloji uzmanı söylemişti. Tedavisini yapamayacağını söylemişti. Sizin sitenizden tedavi yaptığınızı anlıyorum. Bunun için ne kadar zaman gerekir. teşekkürler

  1. Harun bey merhaba,
   Bacaklarınızda bulunan varisin tipine ve miktarına göre tedavi süresi değişmektedir. Bunun için randevu almanız ve tedavinizin planlanması gereklidir. Ancak genel olarak varis tedavisinin her bir seansı 15 dakika ila 1 saat arasında olmaktadır.

 2. benim bacaklarımda çok fazla kılcal varis var. uzun yıllardır da duruyorlar. herhangi bir ağrı yapmıyor ama görüntüsü hoşuma gitmiyor artık. bu kılcal damar varislerinden kurtulmak için ne yapmalıyım . Ankara da skleroterapi yapan çok yer var ama güvenemedim. sizce yaptırmalı mıyım?

  1. Esmanur hanım geçmiş olsun. Bacaklarınızda gördüğünüz kılcal damarlar varis olmayabilir. Kimi zaman kişiye bağlı olarak cilt özelliğine bağlı olarak yoğun kılcal damar görülebilir. Kılcal damar varislerinin tedavisi skleroterapi ile yapılmaktadır. Son derece güvenli hızlı ve ağrısızdır. Detaylar için kliniğimizi arayınız.

 3. hocam ben skloreterapi yaptırmak istiyorum ama bunun için ilaç yokmuş diye duydum. size gelsem elinizde ilaç var mıdır.

  1. Hasan bey, skleroterapi için kullanılan aterosklerol isimli ilaç elimizde mevcuttur. Geldiğinizde tedavinizi yapabiliriz.

 4. hocam merhaba, skleroterapi yaptırmak için Ankara’ya gelmek istiyorum yanlnız skleroterapinin yan etkileri hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim. teşekkürler

  1. Zehra hanım skleroterapi yapılmasından sonra cilt yüzeyinde geçici kızarıklıkların oluşması mümkündür. Bu kızarıklıklar tedavi olan hastaya bağlı olarak 1 ay ile 3 ay içinde geçer.

 5. hocam merhaba, skleroterapi fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz. SGK lı hastalara indirim uyguluyor musunuz?

  1. Varis hastalığının derecesine göre yapılacak tedavinin şekli ve miktarı değişmektedir. Bu nedenle skleroterapi fiyatları hakkında buradan bilgi vermek doğru olmayacaktır. Ayrıca SGK lı olan ya da olmayan tüm hastalara aynı fiyat uygulanmaktadır. Zira memleketimizde SGK lı olmayan hiç kimse yoktur.

 6. Rengin hanım merhaba bacaklarımdaki kalın varislerin tedavisi için skleroterapi yaptırdım. ancak bu damarlar hala görünüyor. tedaviyi yapılalı 3 ay oldu. ama bir türlü geçmiyor. bu kalın varislerin kaybolması ne kadar zaman alır. doktorum net bir şey söylemiyor.

  1. Bülent bey geçmiş olsun. Skleroterapi ile varis tedavisi yapılmasından sonra iyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte tedavinin sonuçları 1 ila 6 ay içinde ortaya çıkar. Bu nedenle sonuçların ortaya çıkması konusunda acele etmeyin. Skleroterapi hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soru Sor