Ağrısız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacak toplardamarlarında meydana gelen varis hastalığının tedavisi uzun yıllar boyunca kalp damar cerrahları tarafından yapılmıştır. Elbette ameliyat ile varis tedavisinin beklenen yan etkisi de ağrılı iyileşme süreci olmuştur. Ağrılı ve uzun iyileşme süreci çoğu varis hastası için tedavinin ertelemesine neden olmuştur. Varis tedavisinin ertelenmesi bacak varisi hastalarının varise bağlı şikayetlerinin çok ileri seviyelere ilerlemesine de neden olmuştur.

Ağrısız Varis Tedavisi Nasıl Yapılır

Ağrısız varis tedavisi modern teknolojinin sunduğu ameliyat dışı varis tedavisi yöntemleridir. Bunları saymak gerekirse; köpük tedavisi, lazerle varis tedavisi, skleroterapi, buharla varis tedavisi ve yapıştırıcı ile varis tedavisi olmaktadır.

Lazerli Varis Tedavisi

Ağrısız varis tedavisi yöntemlerinden biri olan lazerle varis tedavisi bacak toplardamarlarının lazer enerjisi kullanılarak kapatılmasıdır. Varis tedavisinin temel amacı varisli damarların kalıcı olarak kapatılmasıdır. Bunun için lazer enerjisi kullanıldığı durumlarda varisli damar içine bir katater yardımıyla girişim yapılır ve varisli damarın iç yüzeyi yakılarak varisli damar kapatılır. Kapatılan bu damar varise bağlı şikayetlerin ortadan kalkmasına neden olur.

Köpük Tedavisi

Aynı şekilde varisli damarların bazıları nispeten daha ince varislerin kapatılması için köpük tedavisi yöntemine de başvurulmaktadır. Köpükle varis tedavisinde kullanılan ilaç varisli damarın içine köpürtülerek verilir. Köpük haline getirilen bu ilaç damarın iç yüzeyine yapışarak damarın kapanmasını sağlar. Böylece varisli damarlar kalıcı olarak kapanır. Kapanan damarlar sağlıksız olduğu için sağlıklı damarlar işini daha rahat yapabilir hale gelir. Böylece varise bağlı şikayetler sona erer.

Kılcal Varisler İçin Skleroterapi

Daha kılcal varislerin tedavisi için kullanılan bir yöntem de skleroterapi ile varis tedavisidir. Bu yöntem genellikle kılcal damar varislerinin tedavisi için kullanılır. Bu varisler genellikle estetik kaygılar nedeniyle tedavi edilmesine rağmen, tedavi edilmeyen kılcal varisler venöz yaraların oluşmasına da neden olabilir.

Yukarıda anlattığımız varis tedavisi yöntemlerinin tamamı hastaya narkoz verilmeden uygulanır. Hasta tedavi olurken ağrı duymaz. Tedavi sonrasında uzun bir iyileşme süresi olmaz. Hasta tedaviden sonraki dönemde de ağrı sorunu ile karşı karşıya kalmaz.

Ağrısız varis tedavisi yöntemleri ile varis tedavisi olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Comments

 1. Hocam merhaba, benim bacaklarımda yaklaşık 2 yıldır varis var. Varislerin tedavisini düşünüyorum ama ağrısı dolayısıyla çok korkuyorum. Yazınızdan ağrısız olduğunu söylemişsiniz. Bu işlem krem falan değildir di mi?

  1. Erhan bey geçmiş olsun, kliniğimizde uyguladığımız varis teşhis ve tedavi yöntemlerinin tamamı bilimsel araştırmalar sonucunda bulunmuş girişimsel radyolojik işlemlerdir. Krem ya da ilaç değildir. Ayrıca işlemler ameliyatsız olduğu için ağrı da olmamaktadır.

 2. Doktor hanım merhaba, benim bacaklarımda çok şiddetli ağrılar var. bu ağrılar için kullanmadığım ilaç kalmadı. her gece ağrı kesici almadan uyuyamıyorum. tedavisi için ne yapmalıyım.

  1. Ersin bey varise bağlı ağrılar için ağrı kesici ilaç kullanmak şikayetlerinizin ilerleyen zamanlarda daha artarak geri gelmesini sağlar. Bu nedenle en kısa zamanda varis tedavisi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 3. doktor hanım merhaba,skleroterapi varis tedavisi yaptıranlar bu tedavi sonrasında bazı yaraların açıldığını söylüyorlar. bu konuda ne yapabiliriz.

  1. Sevinç hanım merhaba, bilinçli bir doktor tarafından yapılan skleroterapi sonrasında her hangi bir yara açılması görülmez Ancak ilacın doğru şekilde uygulanmaması dolayısıyla yaraların açıldığı vakalar tarafımızca görülmüştür. Bu nedenle tedavinin mutlaka bu konuda bilgili bir hekim tarafından yapılmasında yarar vardır.

 4. Hocam merhaba, benim bacaklarımda varis var. Her çeşit varis ilacını kullandım. Varis kremi de kullandım. Bir türlü geçmedi. Varis doktoru diye ararken sizi buldum. Bu konuda ameliyatsız varis tedavisi nasıl oluyor. Bilgi verir misiniz?

  1. Taha bey geçmiş olsun, bacaklarda görülen varislerin tedavisi ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde tedavi edilmektedir. Bizim kliniğimizde sadece ameliyatsız varis tedavisi yapılmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri hakkındaki ayrıntılı bilgiye Varise Ameliyatsız Çözüm başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 5. Rengin hanım varis tedavisi olanlar bu tedavide çok ağrı duyduklarını söylüyor. Ama siz ağrısız varis tedavisi yapacağınızı yazmışsınız bu nasıl oluyor.

  1. Erkan bey geçmiş olsun. Varis tedavisi için eğer ameliyat seçeneği tercih edilirse yapılan ameliyat dolayısıyla ağrı duyulması kaçınılmaz olmaktadır. Ancak bizim uyguladığımız yöntemlerde işlem kesisiz ve dikişsiz olarak yapılmaktadır. Bu nedenle ağrı duyulmamaktadır. Tedavinin ayrıntıları hakkında telefonla bilgi alabilirsiniz. 0312 224 13 14

 6. Hocam merhaba benim ayaklarımda kılcal damar miktarı çok fazla bu tedavi için Ankara da varis tedavisi yapan bir merkeze gittim. Tedavi için damarlara ilaç verdiler ama iyileşmedi. Birde yaralar çıktı. Tekrar aynı yere gitmek istemiyorum. Benim tedavimi yapar mısınız? Bir de kılcal damar tedavisi ücretleri hakkında bilgi verir misiniz

  1. Nurbanu hanım geçmiş olsun. Tedavinize başlayan kliniğin durumdan bilgisi olmasını sağladınız mı? Bu noktada başka bir kliniğin başladığı tedaviyi oranın tamamlaması daha doğrudur. Ancak tedaviye devam etmezler veya siz olmak istemez iseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 7. Hocam merhaba, Ankara varis hastanesi olarak nereyi tavsiye edersiniz. Siz nerede çalışıyorsunuz.

  1. Armagan bey kendi kliniğimde ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile tedavi yapıyorum. Bu nedenle size her hangi bir varis hastanesi öneremiyorum. Bildiğim kadarıyla varis hastanesi olarak hizmet veren bir merkez de yok.

 8. Hocam bazı doktorlar lazerle tedavi sırasında damarların yakılmasını doğru bulmuyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

  1. Yunus bey, varis oluşmuş bir damarın artık iyileşmesi mümkün olmadığından o damarın kapatılması gerekmektedir. Kapatılmadığında varise bağlı şikayetler artarak devam etmektedir. Bu damarların kapatılmasında lazerle yakmak da bir yöntemdir. Önemli olan burada damarın kapatılmasıdır. Kapatma işinin lazerle yapılması halinde damarın bir daha açılması mümkün olmadığından en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu konuda yıllara dayanan tecrübemiz lazerle varis tedavisinin son derece başarılı olduğudur. Diğer doktorların bu konudaki düşüncesinin dayanağını bilmiyorum. Bizce hem güvenli hem konforlu bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir