Varis Tedavisi Videoları


Varis tedavisi konusunda uygulanan teknikleri ve başarı oranı yüksek yöntemleri daha iyi anlamak için ameliyatsız varis tedavisi videoları izleyebilirsiniz. Günümüzde varis sorununu ortadan kaldıracak yöntemlerin ortaya çıkmasıyla ameliyatlı varis tedavisi yöntemi giderek kullanımını yitirmeye başladı. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin ameliyatlı olanlara göre birçok avantajı bulunuyor. Ameliyatsız varis tedavi videolarında gördüğünüz gibi bu tür tedavilerin uygulanması daha kolay. Peki ameliyatlı varis tedavisi ile ameliyatsız varis yöntemleri arasında ne gibi farklılıklar var? Varis tedavisi ameliyatsız videolarında gördüğünüz gibi bu tür yöntemlerde hastanın tedaviden sonra yürüyerek yaşamına devam etmesi sağlanıyor. Varis ameliyatı uygulamasında ise hasta bir süre yatış yapmak zorundadır. Ameliyatsız varis tedavileri narkoz gibi tekniklere gerek olmadan anında varisli bölgeye müdahale edebiliyor. Varise çözüm sağlayan bu yöntemleri kısaca tanıyalım:

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisi günümüzde çok tercih edilen varis tedavi yöntemlerinden biridir. Varis tedavisi lazer yöntemi ayaklardan bacakların bitimine kadar olan bölümlerinde varise neden olan toplardamarlara müdahale eder. Toplardamar sorunları bilindiği gibi varis sorununa neden olmaktadır. Varisin sebebi toplardamarlardaki işlev kayıpları, yan kapakçıkların görevini yerine getirememesidir. Varisli damarlar kanın güçlü bir şekilde yukarıya taşınamaması sonucu genişlemeye ve kıvrımlı bir hal almaya başlar. Varisli bölgeler çeşitli acılara neden olabileceği gibi görüntü olarak da rahatsız eden bir durum ortaya çıkarır. Varis ağrıları zamanla artabilir, kişiyi zor hareket eder bir hale getirebilir. Bazı varisler ele gelen şişliklere neden olur. Cilde yakın olan toplardamarlar nedeniyle varis kanamalara, yaralara sebebiyet verebilir. Lazer varis tedavisi sorunlu damara girilerek devre dışı kalmasını hedeflemektedir. Hastalar işlemden kısa bir sonra evlerine gidebilmektedirler.

Köpükle Varis Tedavisi

Köpüklü varis tedavisi bir ilaçla tedavi yöntemidir. Aynı zamanda bu yöntem iğne ile uygulanan bir tedavi olarak bilinir. Bu tedavi şekli de ameliyatsız varis tedavisi yöntemidir. Kullanılacak olan ilaç köpürtülerek sorunlu damara verilmektedir. Burada da amaç lazerle tedavide olduğu gibi sorunlu damarın yok edilmesi veya devre dışı bırakılmasıdır. Toplardamarların genişlemesiyle oluşan varis sorununa bu yöntem ile son verilir. Genişlemiş damarlar köpükten sonra büzülmeye başlar.

Buharla Varis Tedavisi

Buhar yöntemi ile varis tedavisi ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinden biridir. Buhar kullanılmasının amacı sorunlu damarı devre dışı bırakmaktır. Isı yoluyla ilgili damarın kapanmasını sağlayan bu yöntem yarım saat ile bir saat arasında uygulanır.

Radyo Frekansı İle Varis Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavi videoları izlediğinizde göreceğiniz bir yöntem de radyo frekansı ile varis tedavisidir. Bu yöntem diğer yöntemler gibi ameliyata gerek duyulmadan uygulanan yöntemlerden biridir. Buradaki amaç yine aynıdır. Varisli bölgeye radyo frekansları verilir ve varisli damarların kapatılması sağlanır.

Comments

 1. Hocam videoyu izledim gerçekten çok rahatladım. daha kötü bir işlem olur diyordum. ama işlemde çok kolay görünüyor. ameliyatsız varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi veresbilir misiniz?

  1. Asiye hanım merhaba, muayene etmeden ve ne yapılacağını bilmeden fiyat konusunda konuşmak etik olmaz. Bu nedenle varis muayenesi için randevu almanızı tavsiye ederim.

 2. Hocam ameliyatsız varis tedavisi videosunda tedavi olan hastanın varisinde tekrarlama oldu mu? şu anda durumu nasıl?

  1. Selçuk bey merhaba, videosunu izlediğiniz hastamız lazerli varis tedavisinden sonra köpüklü varis tedavisi ile tam şifa bulmuştur. Şu anda durumu iyidir.

  1. Kemal bey geçmiş olsun. Biz kalp damar cerrahi hizmeti vermiyoruz. Varis hastalığını ameliyatsız şekilde tedavi ediyoruz. Ameliyat için kalp damar cerrahları ile görüşmeniz gereklidir.

 3. Rengin hanım merhaba, tedavisini yaptığınız bu hastanın şu andaki durumu nasıl acaba. bir de bu tedaviden sonra tekrarlama riski ne kadardır.

  1. Arif bey merhaba, videosunu izlediğiniz hastamızın tedavisi son derece başarılı olmuştur. Tam şifaya kavuşmuştur. Varis tedavisinde hedeflenen şey damarların kapatılmasıdır. Damarların kapatıldığını daha sonra doppler ultrason ile yaptığımız kontrol ile teyyit ettiğimizden tedavinin başarılı olduğunu kesin olarak bilebilmekteyiz.

 4. Lazer ile varis tedavisi Ankara da yaptırabileceğim devlet hastanesi arıyorum. hangisi yapıyor acaba bilgi verebilir misiniz. teşekkürler

  1. Polat bey bildiğimiz kadarıyla devlet hastanelerinde şu anda lazerle varis tedavisi uygulaması yapılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir