Varise Ameliyatsız Çözüm

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacak toplardamarlarında görülen varis hastalığının tedavisi konusunda uzun yıllar boyunca tek çözüm varis ameliyatı olmaktı.

Ancak gelişen teknoloji imkanları sayesinde varis hastalığının tedavisinde de ameliyatsız çözüm imkanı ortaya çıkmıştır. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini bu yazımızda kısa kısa ifade edeceğiz.

Lazerle Varis Tedavisi

Bacak varisinin en ileri seviyede görüldüğü durumlarda başvurulan bu yöntem varisli damarların lazer enerjisi ile kapatılması sağlanır. Lazerle varis tedavisi sırasında varisleşmiş damarların içine yapılan girişim ile damar içi yüzeyi yakılarak varisli damar yakılarak kapatılır.

Köpükle Varis Tedavisi

Köpük Tedavisi

Köpük Tedavisi

Lazerle varis tedavisi yapılamayacak kadar varislerin tedavisi için uygulanır. Nispeten daha dar olan damarların kapatılması için damar içine verilen ilaç ile kapatılır.

Damar içine verilen ilaç damar iç cidarının yanarak ve yapışarak kapanmasını sağlar. Köpük tedavisi hem hızlı hem de ağrısız bir yöntem olduğu için ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden en fazla başvurulan yöntem budur.

Skleroterapi

Skleroterapi uygulaması

Skleroterapi uygulaması

Bacak varisinin genellikle en ince türüne uygulanan varis tedavisi yöntemi skleroterapidir. Skleroterapi tedavisi sırasında kullanılan ilaç köpük tedavisinde kullanılan ilacın köpürtülmeden damar içine verilmesi şeklinde yapılır.

Skleroterapi sırasında varis hastası genellikle kılcal varislerin kapatılması için bu tedaviye başvurdukları görülmektedir. Kılcal varisler her ne kadar estetik kaygılar ile tedavi edilse de tedavisinde büyük yarar vardır.

Comments

 1. daha önce da lazerle varis ameliyatı oldmuştum. bacaklarımda ameliyat olduğum yerlerden enfeksiyon oluştu. ne yapabilirim.

 2. Ameliyatsız varis tedavisi yaptırmak istiyorum. Kayseriden günübirlik gelsem aynı gün tedavi yapabilir misiniz.

  1. Ameliyatsız varis tedavisi için Türkiye’nin her yerinden hastalarımız gelmektedir. Tedavi muayene ile birlikte planlanarak aynı gün yapılabilmektedir. Sadece gelmeden bu durumunuzu bildiren bir telefon görüşmesi yapmanızı rica ediyoruz. İyi günler dileriz.

 3. Merhaba. babamın sağ bacağında 11 mm lik bir varis oluşmuş sol bacakta ise daha küçük varisler varmış. 11 mm lik olan varis için açık ameliyat dediler. Diğer varisler için ise köpük tedavi yöntemi dediler. Babam şeker hastası biz ameliyat yaralarının iyileşmemesinden korkuyoruz bu durumda varis ameliyatını uygun görüyor musunuz yoksa bu varisler ameliyatsız tedavi olabilir mi?

  1. Söylediğiniz değerlere göre babanızın varis tedavisi olması kaçınılmaz hale gelmiş. Yapmış olduğumuz tedavi sırasında hiçbir şekilde kesi ve dikiş atılmamaktadır. Bu nedenle varis tedavisi sonrasında yara bakımı gerekmeyecektir. Babanızın şeker hastası olması bizim yapacağımız tedavi bakımından her hangi bir engel oluşturmamaktadır. Rahatlıkla tedavi olabilir. Hatta ameliyatsız varis tedavisi yöntemi babanız için çok daha yararlı olacaktır.

 4. hocam merhaba, benim bacaklarımdaki varisler için bir kalp damar cerrahı ameliyat olmam gerektiğini söyledi. bu sırada sizin sitenizi buldum. acaba her türlü varisin ameliyatsız şekilde tedavisi mümkün müdür. bu konuda cevap verirseniz sevinirim. bir de ameliyatsız varis tedavisi ücretleri hakkında bilgi verirseniz de çok sevinirim.

  1. Erkan bey geçmiş olsun, bacak varisinin her türlüsü artık ameliyatsız yöntemler ile tedavi edilmektedir. Ameliyatsız varis tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye 0 312 224 13 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 5. Ankarada varis tedavisi yapan doktorlar arasında yaptığım araştırma sırasında size ulaştım. Radyoloji uzmanı olmanız dikkatimi çekti. Varis tedavisini siz gerçekten yapıyor musunuz?

  1. Murat bey merhaba, ben girişimsel radyoloji uzmanıyım. Yani cerrahi işlemleri cerrahi işlem olmadan tedavi etmek konusunda ihtisas sahibiyim. Bu nedenle varis tedavisini ameliyatsız olarak yapıyorum.

 6. hocam merhaba, varis hastalığının tedavisi için daha önce ameliyat olmuştum. ameliyat sonrasında uzun süre yürüyemedim. çok sıkıntı yaşadım. acaba bu ameliyatsız varis tedavisinden sonra da aynı şekilde yürüyememe sorunu olur mu?

  1. Hatice hanım merhaba, uyguladığımız varis tedavisi yönteminden sonra evinize yürüyerek dönüş yapabilirsiniz. Ertesi gün de hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yatarak iyileşme süreci yoktur.

 7. Rengin hocam merhaba, benim bundan sekiz yıl önce sağ bacağımdaki varisli damarlarım ameliyat ile çıkarıldı. şimdi nispeten rahat ama bu defa sol bacağımda da varisler oluşmaya başladı. bu bacağımı ameliyatsız tedavi ettirmek istiyorum. varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. bir de sağ bacağımdaki kılcal varislerin tedavisi için de ilgilenebilir misiniz.

  1. Hediye hanım merhaba, her türlü varis problemini kliniğimizde çözme imkanına sahibiz. Bacaklarınızın muayenesini yaptıktan sonra tedavinin miktarına ve şekline göre fiyat belirlenebilmektedir. Durum böyle olduğu için görmeden fiyat vermek çok hatalı olmaktadır. İyi günler dilerim.

 8. bundan üç yıl önce bacaklarımdaki varislerden dolayı ameliyat oldum. ancak varis şikayetlerim geçmedi. bu durumda olduğum halde varislerimi tedavi etmek için ameliyatsız varis tedavisi yapabilir misiniz?

  1. Meryem hanım merhaba, varis ameliyatı sonrası bacağınızın durumu hakkında değerlendirme yapmadan tedavi edip edemeyeceğimize ilişkin beyanda bulunmamız mümkün değildir. Bu nedenle varis muayenesi için randevu almanızı rica ederiz.

 9. varis ilaçları ile varis tedavisi için de ameliyatsız varis tedavisi diyorlar. sizin yaptığınız işlemler ilaçla varis tedavisi mi? sizin bahsettiğiniz ameliyatsız varis tedavisi nedir?

  1. Kemal bey merhaba, Ağızdan alınan ilaçlar ile cilt yüzeyinden uygulanan kremler varis tedavisi yapmazlar. Bunlar varise bağlı şikayetleri hafifletir ancak iyileştirmezler. Bizim uyguladığımız varis tedavisi yöntemleri varisli damarların kapatılması için gereken işlemlerin yapılmasıdır. Bu işlemler geçmişte ameliyat ile yapılırken artık ameliyatsız olarak yapılabilmektedir. Sizin bacaklarınıza da ameliyatsız varis tedavisi ile varisli damarlarınızı kapatarak tedavi yapabiliriz.

 10. Benim yaşadığım yer Ankara varis tedavi merkezleri arasında bir tercih yapmak istiyorum. Acaba kalp damar cerrahına mı yoksa Radyoloji uzmanına mı önce gitmeliyim.

  1. Varis hastalığının teşhis ve tedavisinde girişimsel radyoloji uzmanı olarak hizmet vermekteyiz. Bu nedenle tercih size ait olmakla birlikte, varisin teşhisi için öncelikle bir radyoloji uzmanına başvurmanızda yarar olduğunu düşünüyorum. Tedavinin kimin tarafından yapılması gerektiğine kendiniz karar verebilirsiniz.

 11. Merhabalar, benim bacaklarımın dışında varise bağlı hiçbir durum yok. Sivasta yaşıyorum. Bacaklarıma renkli doppler yapıldı. Varis var ameliyat olman gerek dediler. Damarlar görünmez iken varis ameliyatı olmak istemiyorum. Size gelsem ameliyatsız varis tedavisi yapabilir misiniz? Bir de kaç gün sürer.

  1. Hüseyin bey geçmiş olsun, varis tedavisi olmanız gerektiği tarafınıza söylenmiş olduğuna göre sizde iç varis olduğunu kabul ediyoruz. İç varis bulunan hastaların bacaklarında hiçbir damar görülmeyebilmektedir. Bu durumda varise bağlı ağrı gibi şikayetler olmaktadır. Bu şikayetlerin sonlandırılması için ameliyatsız varis tedavisi uygulaması yapılması sizi rahatlatacaktır. Bize başvurursanız ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile varis tedavisi olabilirsiniz. İşlem yaklaşık 2 saat sürmektedir.

 12. Lazerle varis tedavisi yaparken kullandığınız malzemeler bacak içinde herhangi bir yara bırakır mı? lazerli varis tedavisinin yan etkileri nelerdir?

  1. Utku bey merhaba, lazerli varis tedavisi uygulamasında kullandığımız malzemeler bacak içinde her hangi bir yara ve iz bırakmaz. Bu nedenle ameliyatsız varis tedavisi denilmektedir. Lazerle varis tedavisinin varis ameliyatına kıyasla hiçbir yan etkisi yoktur.

  1. Erhan bey özellikle kalın varislerin tedavisinde ameliyatsız varis tedavisi kliniğimizde uygulanmaktadır.

 13. Hocam merhaba, benim acilen varis tedavisi olmam gerekiyor. Ancak imkanlarım yok. Şu anda sizin klinikte varis tedavisi ne kadar ücretle yapılmaktadır.

  1. Yakup bey geçmiş olsun. Varis tedavisinin fiyatlarının doğrudan ifade edilmesi mümkün değildir. Zira sizin varisinizin büyüklüğü ve yerine göre yapacağımız tedavinin şekli ve miktarı değişiyor. Buna göre de uygulanacak tedaviye göre varis tedavisi ücretleri belirlenmektedir. Lütfen varis muayenesi olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir