Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis

Kılcal Varis

Kılcal varisler özellikle kadınların çok sık karşılaştığı varis türlerinin başında gelmektedir. Kılcal varisler bacak toplardamarlarında meydana gelen önemli bir sağlık sorunu olup bu sağlık sorunu çoğu zaman bir estetik sorun olarak ele alınır.

Kılcal varislerin estetik bir sorun olarak görülmesi varis kremleri ile tedavisi yoluna gidilmesine neden olmaktadır. Ancak kılcal varislerin de diğer varislerin de varis kremleri ile tedavi edilmesi mümkün değildir.

Kılcal varisler aslında daha derin damar sisteminde bulunan daha ciddi bir varis sorununun belirtisi olabilir. Kılcal varisler derin venöz sistemdeki ana toplardamarların sağlığını kaybetmesi sonucu ortaya çıkan basınç dolayısıyla meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle kılcal varis tedavisine geçilmeden önce çok iyi bir varis muayenesi yapılması gereklidir.

Kılcal varis tedavisinde önce varis muayenesinin önemi!

Yukarıda da anlattığımız gibi kılcal varisler bacak toplardamar sisteminde görülen bir sağlık sorununa bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu nedenle kılcal varis tedavisi yapılmadan önce bacakta bulunan derin toplar damar sisteminin renkli doppler ultrason yardımıyla incelenmesi ve içte bulunan toplardamarlarda varis olup olmadığının araştırılması gerekir. Eğer bu damarlarda varis var ise bu damarlar tedavi edilmeden yapılacak bir kılcal varis tedavisinin hiçbir faydası olmayacaktır. 

Bahsettiğimiz şekilde yapılacak bir varis muayenesinden sonra kılcal varis tedavisi yapılması için gereken şartların varlığı halinde kılcal varis tedavisi yapılmalıdır.

Kılcal Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal varisler oluştuktan sonra bu damarların yeniden eski haline dönmesi mümkün değildir. Bu nedenle kılcal varislerin ilaç yardımıyla kapatılmasından başka bir yolu yoktur.

Kılcal varislerin tedavisinde kullanılan ilaç iki şekilde kılcal damarların içine verilmekte ve bu damarlar kapatılmaktadır.

Köpük Tedavisi

Kılcal varislerin tedavisinde en sık kullanılan yöntem olan köpük tedavisi damarların kapanmasını sağlayan ilacın özel bir işlem ile köpürtülmesinden sonra damar içine verilmesi suretiyle yapılan tedavinin ismidir.

Skleroterapi

Bu yöntemde ise kılcal varislerin kapatılması için kullanılan ilaç varislerin içine köpürtülmeden verilmektedir. Skleroterapi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Skleroterapi isimli yazımızı okumanızı öneririz.

Kılcal varis tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

0312 224 13 14

Comments

 1. kılcal varis tedavisi için lazerle tedavi yaptırdım. ancak cildimde yanıklar oldu. uzun süre krem kullanmak zorunda kaldım. sizin yaptığınız kılcal varis tedavisinden sonra da aynı sorun oluyor mu

  1. Hülya hanım merhaba, kılcal varisleri yüzeyden yakmaya yönelik olarak yapılan lazer işlemleri kılcal damarları yakmaya çalışırken cildin yanmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle kılcal varislerin lazerle yakılması yöntemini biz yapmıyoruz. Tavsiye de etmiyoruz. Bizim kılcal varislerin tedavisinde uyguladığımız yöntemler cilt yüzeyinde yanıklara neden olmayan köpük tedavisi ya da skleroterapi yöntemleridir. Yaşadığınız sorunlar bu yöntemlerde yaşanmamaktadır.

 2. hocam merhaba, ayak bileklerimde kılcal varisler oluştu. bu varisleri tedavi ettirmezsem önemli sorun olur mu? benim pek ağrım yok. erkek olduğumu için pek dışardan da görünmüyor. çorap kapatıyor. bir sakıncası var mı?

  1. Harun bey geçmiş olsun. Derinde bir problem olup yansıması kılcal damar şeklinde gözükebilir. Çok geciktirmeden doppler ultrason yaptırmanızı ve varis tedavinizi yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

 3. hocam benim ayak bileklerimde önceden beri çok fazla kılcal varisler vardı. daha sonra bu kılcal varislerin olduğu yerde yaralar açıldı. Şimdi bir türlü iyileştiremiyorum. Kullanmadığım ilaç kalmadı. Acaba varis tedavisi bu yaraları iyileşmesine fayda sağlar mı? birde ayak yaralarını iyileştirmek için başka bir şey yapabiliyor musunuz.

  1. Erhan bey, bacaklarınızda bahsettiğiniz yaralar venöz yetmezliğe bağlı olarak ortaya çıkan yaralardır. Genellikle varis tedavisinin yapılmasından sonra kendiliğinden kapanmaktadır. Pekçok hastamızda hiç yara tedavisi yapmadan bu yaraların iyileştiğini gördük. Ancak iyileşmeyen durumlarda yara tedavisi uygulayarak iyileşmeyi sağlıyoruz. Özellikle yaralı bölgeye uyguladığımız PRP sayesinde venöz yetmezliğe bağlı yaralar hızlı bir şekilde iyileşmiştir.

 4. hocam merhaba, benim bacaklarımda o kadar çok kılcal varis var ki sanki bacaklarım kıllı gibi görünüyor. Bu kadar fazla kılcal varisi temizlemek mümkün olur mu? Bir de ben elazığ da yaşıyorum. Burada tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mıdır. Bayan doktor olursa tercihimdir.

  1. Hatice hanım merhaba, bacaklarınızda bulunan her türlü kılcal varisin tedavisi için skleroterapi ile varis tedavisi uygulanmaktadır. Tedavi için Elazığ da tavsiye edebileceğimiz bir doktor bulunmamaktadır. Ankara’ya gelmeniz halinde aynı gün tedavi olma imkanınız bulunmaktadır.

 5. hocam merhaba, estetik varis tedavisi yaptırmak istiyorum. kılcal varislerim var bu varislerin iz kalmadan tedavisi mümkün mü? teşekkür ederim.

  1. Kılcal varislerin tedavisinde uyguladığımız yöntemlerin hiçbirinde kesi ve dikiş yoktur. Bu nedenle bir iz kalmamaktadır.

 6. hocam merhaba eşim daha önce kılcal damarların tedavisi için lazerle kılcal varis tedavisi yaptırmıştı. Belli ölçüde düzeldi ama hala kılcal varisleri var. bu kılcal varislerin de tedavi için gittiğinde bunlar geçmez dediler. siz bu kılcal damarları yokedebilir misiniz.

  1. Barış bey merhaba, kılcal varislere köpük tedavisi ya da skleroterapi uygulanarak tedavi edilmektedir. Lazerle kılcal varis tedavisi ile sadece çok ince kılcal varislerin tedavisi mümkündür. Nispeten daha kalın kılcalların lazerle yakılmaya çalışılması halinde ciddi cilt yanıkları riski olduğu için tedavinizi yapmamışlardır. Randevu aldığınız takdirde kılcal damar varislerinin tedavisini yaptırabilirsiniz.

 7. hocam bacağımın arkasında kılcal damarların miktarında artış var. her hangi bir ağrı sorunum yok ama etek giydiğimde güzel görünmüyor. bu kılcal varislerin tedavisi için size gelsem kaç günde geçer acaba

  1. Zeynep hanım geçmiş olsun, bacak arkasında görülen kılcal damar çoğalması en sık görülen estetik varis sorunudur. Bu sorunun tedavisi mümkündür. Tedavi yaptırmak konusunda karar tamamen size ait olmakla birlikte tedavinin sonuçları 1 ila 3 ay içinde ortaya çıkmaktadır.

 8. Rengin hocam merhaba, benim ayak bileklerimde çok yaygın bir miktarda kılcal varisler var. Yaklaşık 10 yıldır varis çorabı giyiyorum. Son zamanlarda ayak bileğimde renk bozulmasıda oluşmaya başladı. Ufak tefek çarpmalarda açılan yara çok zor iyileşiyor. Yaşım 56 bu kılcal damarlar bende hiç ağrı yapmıyor Tedavi olmam gerekir mi?

  1. Tahir bey geçmiş olsun, bacak toplarmadar sisteminde var olan varis hastalığının belirtisi olan kılcal varislerin yoğunlaşması tedavinin yapılmaması sonucu renk değişimi oluşmuştur. Bu durumda tedavinizi acilen yaptırmanızı tavsiye ederiz. Daha ileri aşamada tedavinizin başarılı olması daha da zorlaşacaktır. Yaşınız itibariyle tedavi olabilecek yaşta olduğunuzu ifade etmekte fayda vardır.

 9. Ayak bileklerimde çok miktarda kılcal varisler var. Bu varisler sadece kaşıntı şikayeti yapıyor. Ağrı yok. Bu kılcal varislerin tedavisi şart mıdır? Bir de kılcal varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz

  1. Erhan bey, bacaklarınızda ya da ayak bileklerinizde bulunan varislerin tedavi edilmesi sağlığınız için gereklidir. Yapılacak tedavinin fiyatı hakkında bilgiyi yapılacak muayene sonrasında verebilmekteyiz.

 10. köpüklü varis tedavisi Ankara da yaptırabileceğimiz devlet hastanesi var mıdır. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?

  1. Aykut bey geçmiş olsun. Köpüklü varis tedavisi uygulaması yapan devlet hastanesi bilgimiz dahilinde değildir. Araştırmanızı öneririz. Dilerseniz kliniğimizde köpükle varis tedavisi uygulaması yapılmaktadır.

 11. Rengin hanım köpükle varis tedavisi yaptıranlar bu tedavi sonrasında neye dikkat etmesi gerekir. bilgi verirseniz memnun olurum.

  1. Süleyman bey geçmiş olsun. Köpükle varis tedavisi sonrasında işlem yapılan yerin darbelerden korunması gerekmektedir. Bu koruma süresi yaklaşık olarak 1 aydır. Bir aylık süre içinde bu damarların olduğu yerler yaralanmaya karşı hassas olacağı için bu bölgelerin çarpılmaması gerekir. Onun dışında dikkat edilmesi gereken bir şey yoktur.

 12. Hocam benim sorunum varis köpük tedavisi ankara da yapan yerler hakkında bilgi verebilir misiniz?

  1. Eymen bey merhaba, köpük tedavisini Ankara’da yapan bir kaç yer olmakla birlikte biz de kliniğimizde köpükle varis tedavisi yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir