Köpük Tedavisi

Köpük Tedavisi

Köpük Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin en sık kullanılanı olan köpük tedavisi bacak varisi tedavisinde kullanılmaya başlandığından bu yana çok başarılı sonuçlar vermiştir.

Köpükle Varis Tedavisi

Köpükle varis tedavisi bacak varisini tedavi etmek için şu şekilde kullanılmaktadır.

Varis oluşmuş olan damarların artık yeniden eski haline getirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle varisleşmiş damar ya ameliyat ile koparılıp çıkarılmak ya da ilaç yardımıyla kapatılmak zorundadır. Çünkü varisleşmiş damar dolaşım bozukluğuna neden olmakta ve kirli kanın bacaktan uzaklaşmasını engellemektedir. Köpük tedavisi ile bacaktaki varisli damar kapatılır. Kapatılan damarın yerine sağlı damarlar kirli kanı bacaktan uzaklaştırmaya başlar. Böylece varise bağlı şikayetler azalmaya ve yok olmaya başlar.

Köpüklü Varis Tedavisi Uygulaması

Köpüklü varis tedavisi uygulaması sırasında varisli yerler öncelikle yapılacak varis muayenesi ile tespit edilir ve venöz haritalama yapılır. Venöz haritalama varis tedavisi yapılacak olan alanların işaretlenmesi ve rapora bağlanmasıdır.

Venöz haritalama yapılırken varisli bacaklara renkli doppler ultrason yardımıyla bakılır. Renkli doppler ultrason ile ayakta yapılacak venör renkli doppler ile bacaktaki tüm damarlar iyice kontrol edilir. Varislerin nerede başlayıp nerede bittiği tespit edilir. Bu tespitlere göre varisli alanların kapatılması için hazırlık yapılır.

Varis Tedavisi İçin Öncesinde Bir Hazırlık Gerekir mi?

Köpükle varis tedavisi öncesinde yukarıda bahsettiğimiz venöz haritalama dışında her hangi bir hazırlık gerekmez. Varis hastası varis tedavisi için Ankara‘da bulunan muayenehanemize müracaat eder. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir işlem ile bacaklarda bulunan varisli damarlar köpürtülmüş ilaç yardımıyla kapatılır.

Köpük tedavisinde kullanılan ilaç nedir?

Köpük tedavisi sırasında kullanılan ilaç aterosklerol isimli bir ilaçtır. Bu ilaç etkisi itibariyle varisli damarın içine girdiğinde damarın iç yüzeyini yakarak damarın büzüşmesine ve kapanmasına yardımcı olur. Bu kapatma işlemi sonrasında varis çorabı giyilerek damarın üstüne baskı uygulanır. Böylece damar kalıcı olarak kapanır ve varis hastalığına son verilmiş olur.

Kılcal Varis Köpük Tedavisi

Çoğu zaman estetik bir sorun olarak görülen kılcal varislerin tedavisinde köpük tedavisi uygulaması son derece başarılı sonuç vermektedir. Köpük tedavisi ile kapatılan kılcal damarlar tedavi anında gözle görülür şekilde ortadan kaybolmaktadır. İşlem sırasında varis hastası özellikle bayanlar kılcal varis köpük tedavisinin sonuçlarından memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

Köpük tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için kliniğimizi aramanızı rica ederiz.

0 312 224 13 14

Comments

 1. Hocam bundan 1 yıl önce köpük tedavisi yaptırmıştım. Ancak bu tedaviden sonra yeni varislerim oluştu. Acaba bu normal mi?

  1. Zehra hanım merhaba, köpük tedavisi ya da skleroterapi yöntemleri ile kapatılan damarlar açılmaz. Ancak tedavi sonrasında başka damarların oluşması tamamen sizin vücudunuzun yarattığı bir durumdur. Bu durum karşısında yeni oluşan varislerin tedavi edilmesi mümkündür. Ancak her halükarda bacaklarınızda yeni varislerin oluşmasına neden olan olayın iyi araştırılması gerekir.

 2. lazerle varis tedavisinden sonra bacaklarda yanma oluyormuş. Bunu önlemek için ne yapmam gerekir. Bir de sizde tedavi olsam da aynı durum olur mu?

  1. Hürriyet hanım geçmiş olsun. Yüzeysel lazer varis tedavisinde cilt yanıkları olabilmektedir. Bu nedenle biz köpük skleroterapi yöntemini uyguluyoruz. Böylece yanık sorunu yaşanmıyor.

 3. Merhaba Kopukle varis tedavisinin yaz aylarinda yapılması sorun olur mu? Sonbahar da mı gelmek daha iyi olur ?
  Tesekkurler

  1. Aydan hanım merhaba, yaz aylarında da varis tedavisi yapılmaktadır. Biz sadece tedavi sonrasında güneşe çıkmamanızı tavsiye ediyoruz. Zira tedaviye bağlı olarak ortaya çıkan izlerin iyileşmesi için güneş görmemesi iyi olmaktadır. Bir de tedavi sonrası kısa bir süre varis çorabı giyilmesi de gerekebilmektedir. Bu durum için de yaz aylarında varis tedavisi olmak isteyenlere bu durumu ifade ediyoruz.

 4. bacaklarımda çok kaşıntı var. sürekli uyuşukluk oluyor. ama görünürde hiç varis yok. acaba bu belirtilere göre bende varis olabilir mi? bir de gece uyurken ağrı da olabiliyor.

  1. Esin hanım merhaba, bacaklarınızdaki kaşıntının nedeni varis olabilir. Ancak kesin tanı ancak ayakta renkli doppler ultrason eşliğinde yapılacak varis muayenesi ile konulabilir. Bu nedenle sadece saydığınız belirtilere göre varis hastası olduğunuzu söylemek yanlış olur. İyi günler dilerim.

 5. Hocam merhaba, bacaklarımda çok miktarda kılcal damar varisleri oluştu. bu varislerin tedavisi için köpük skleroterapi yaptırmak istiyorum. size gelmeden önce yapmam gereken bir hazırlık var mıdır? Eskişehir’den geleceğim için söylerseniz ona göre gelirim. iyi günler

  1. Hatice hanım merhaba, bacaklarınızdaki kılcal varislerin tedavisi için önceden yapmanız gereken bir hazırlık yoktur. Gelmeden önce telefon ile randevu almanız ve durumunuzu sekreterimize bildirmenizde yarar vardır.

 6. köpüklü varis tedavisinin yan etkileri hakkında bilgi verebilir misiniz. köpükle varis tedavisini Ankara da yaptırmak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok. teşekkürler

  1. Köpükle varis tedavisi yöntemi ağrısız ve hızlı bir yöntemdir. Bu yöntemde varisli damarın içine köpük haldeki skleroterapi uygulanır. Bu tedavi sonrasında varisli damar kapanır. Varise bağlı şikayetler son bulur.

 7. köpükle varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz. SGK lıyım acaba köpük tedavisi ücretleri aynı mıdır?

  1. Aslan bey varis hastalının derecesine göre yapılacak tedavinin şekli ve miktarı değişmektedir. Bu nedenle Köpükle varis tedavisi fiyatları hakkında buradan bilgi vermek doğru olmayacaktır. Ayrıca SGK lı olan ya da olmayan tüm hastalara aynı fiyat uygulanmaktadır. Zira memleketimizde SGK lı olmayan hiç kimse yoktur.

 8. hocam köpük tedavisi nedir? yani köpükle varis tedavisi midir? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

  1. Köpük tedavisi bacak toplardamar sisteminin sklerozan madde ile kapatılması şeklinde yapılan varis tedavisi yöntemidir. Köpükle varis tedavisinin diğer adıdır. Köpük skleroterapi olarak da adlandırılır.

 9. ben Çorumdan yazıyorum. varis tedavisi için daha önce bir kalp damar cerrahı bana köpük tedavisi yapmıştı. ancak varislerim çoğalarak tekrar çıktı. acaba size tedavi olsam aynı şey başıma gelir mi. bir de köpük tedavisi fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler.

  1. Ahsen hanım merhaba, bacaklarınıza uygulanan köpük tedavisi öncesinde derin venöz doppler ile venöz haritalama yapıldı mı? Bu konuda hiçbir bilgi vermemişsiniz. Eğer venöz haritalama yapılmadan doğrudan köpük tedavisi yapıldı ise derin venöz sistemde bulunan daha büyük bir varis sorunu çözülmeden yapılacak köpük tedavisi daha büyük sorunların doğmasına neden olabilir. Bu nedenle derin venöz sistemin incelendiği bir venöz doppler ultrason ile varis muayenesi olmanızı tavsiye ederim.

 10. Rengin hanım merhaba, benim ayak bileklerimde çok miktarda kılcal damar varisleri var. Bu varislerin tedavisini düşünüyorum. Ancak köpükle varis tedavisinin riskleri nelerdir. Teşekkürler

  1. Ayşe Nur hanım merhaba, köpükle varis tedavisi genel olarak risksiz bir tedavi yöntemidir. Ancak tedaviye bağlı olarak geçici olarak kızarıklık, morarma ve çok nadiren yara açılması muhtemeldir. Bu riskler tedavinin başarısına etki etmez. Bu risklerin meydana gelmesine rağmen zamanla bu şikayetler ortadan kalkar.

  1. Harun bey telefon numaranızı bırakmadığınız için size bilgi veremiyoruz. Ayrıntılara internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

  1. Ebru hanım merhaba, köpük tedavisi yaptıranların bu tedaviden sonra tedavinin yapıldığı bölgeyi çarpmaya karşı koruması gerekir. Yaklaşık olarak 1 ay süre ile bu bölge hassas olacağı için bu konudan başka dikkat edilecek husus yoktur.

 11. Benim ayak bileklerimde varise bağlı çok fazla yara açıldı. Varis yaralarının tedavisinde köpük tedavisi uygulanıyor mu? Bir de bu tedavi nerede yapılıyor.

  1. Köpükle varis tedavisi Ankara da bulunan kliniğimizde uygulanmaktadır. Köpük tedavisi varisin tedavisinde uygulanmaktadır. Açık varis yaraları için yara tedavisi uygulanması gerekir. Ankara da bulunan kliniğimizde venöz yaraların tedavisi de yapılmaktadır.

 12. Hocam merhaba, ayak bileklerimde çok miktarda varis var. Bendeki varis köpük tedavisi ile tedavi elibilir mi?

  1. Ebru hanım ayak bileklerinizdeki varislerin tedavisi elbette mümkündür. Ancak bu varislerin oluşmasına neden olan olgunun mutlaka araştırılması gerekir. Bu yapılmadan doğrudan ayak bileklerinizdeki varislerin tedavisine geçilmesi tedavinin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka ayakta renkli doppler ultrason ile sizi tam bir varis muayenesi olmaya davet ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir