Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Varis hastalığının tedavisinde son yıllarda en fazla başvurulan tedavi yöntemlerinden biri de lazerle varis tedavisi olmuştur.

Lazerle Varis Tedavisi Lazer Epilasyon İle Karıştırılır Ama Öyle Değildir

Lazerle varis tedavisi çoğu zaman cilt yüzeyindeki kılları yakarak kurutan lazer epilasyon ile karıştırılmaktadır. Ancak aslında durum böyle değildir. Gerçi kılcal varislerin tedavisinde lazer kullanan klinikler bulunmakta ancak bu tedavi yöntemi tarafımızca tercih edilmemektedir. Zira kılcal varisleri yakmaya çalışırken çok fazla cilt yanığına neden olduğu için kılcal varis tedavisinde bu yöntemi tercih etmiyoruz.

Lazerle Varis Tedavisinde Damar İçinden İşlem Yapılır

Kliniğimizde kullandığımız ve bilimsel adı Endo Venöz Lazer Ablasyon yani EVLA olan varis tedavisi yönteminde kullanılan lazer enerjisi cilt yüzeyinden değil damar içinden varisli damarların yakılarak kapatılması yöntemidir.

Lazerle varis tedavisinin nasıl yapıldığını merak eden hastaların aşağıdaki videoyu izlemesi halinde bu yöntemin ayrıntılarını öğrenebileceğini düşünüyoruz.

Lazerle varis tedavisinde varisleşmiş damarlar lazer enerjisi ile kapatılır. Kapatmak istediğimiz varisleşmiş damarların nerede olduğu ne boyutta olduğu, nereden nereye kadar uzandığı venöz renkli doppler sayesinde hazırlana venöz haritalama ile tespit edilir. Venöz haritası çıkarılan bacak üzerinde işleme geçtiğimizde sağlıklı damarları kapanmaması sağlanır. Böylece tedavi yapalım derken sağlıklı toplardamarlar kapatılmaz.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden biri olan Lazerle varis tedavisi yapılırken işlemin her aşamasında ultrason ile damar iç yapısının izlenmesinde büyük yarar vardır. Bu sayede işlem izlenir ve hangi damarın içinde işlem yapıldığı tespit edilir. Doğru yerden itibaren lazer enerjisi verilir ve doğru yerde lazer enerjisi durdurulur. Bu nedenle lazerle varis tedavisinin ultrason eşliğinde yapılması gerekmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle varis tedavisi için hasta muayene edilir. Muayene ile varisli damarların nerede olduğu ne kalınlıkta olduğu tespit edilir. Daha sonra hasta işlem için yatırılır.

İşlem sırasında hastanın rahatsızlık yaşamaması için bacak kasıktan uyuşturulur. Böylece işlem sırasında hasta hiçbir ağrı duymaz.

Daha sonra varisli damarların çevresine tümesan anestezi ve sıvı verilir. Böylece yakılacak damarlar yakıldığında çevredeki dokuların yanmaması sağlanır.
Bu hazırlık yapıldıktan sonra damarın için lazer fiberi yerleştirilir. Bu işlem damar içine yerleştirilen katater yardımıyla yapılır. İşlem sırasında hiçbir şekilde neşter ile kesi yapılmaz. İğne deliğinden damar içine girişim yapılır.

Bu işlemler yapıldıktan sonra damarın içine lazer enerjisi verilerek yavaş yavaş damarı içi yakılarak dışarı çıkarılır.

Böylece varisli damar boylu boyunca yakılarak kapatılır. Kapatılan damarın çevresindeki sağlıklı toplardamarlar işini rahat bir şekilde yapmaya başlayınca varis hastalığına bağlı rahatsızlıklar ortadan kalkmaya başlar.

İşlem sonrasında yakılarak kapatılan damarın iyice yapışması için son kez kullanmak üzere hastaya varis çorabı giydirilir. Giyilen bu çorap sayesinde varis tedavisinin başarılı olması garanti altına alınır.

Lazerle varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşınız.

Comments

 1. Gece bacağımda yanmalar oluyor buz koymadan uyuyamıyorum. Doktor ameliyat olman lazım dedi. Ameliyat olursam yatmam gerekirmiş. Çocuklarım var yatamam. Lazerle varış tedavisi kaç gün sürer. Rizeden gelsem bir günde biter mi.

  1. Emine hanım geçmiş olsun, lazerle varis tedavisi aynı gün biter. Gerekiyorsa aynı gün ilk doz köpük tedavisi de yapılarak işleminiz tamamlanır. Daha fazla köpük tedavisi yapılması gerekiyorsa kontrol muayenesi sırasında o da yapılır.

 2. lazerle varis tedavisi için size gelmek istiyorum. Ancak lazer tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz.

  1. Mürüvet hanım, lazerle varis tedavisi olarak yanlış bir bilgi edinmiş olabilirsiniz. Öncelikle bizim yaptığımız lazerle varis tedavisi derin venöz sisteme uyguladığımız EVLA yöntemidir. Bu yöntemi lazer epilasyon gibi çalışan sistemlerle kılcal varislerin tedavisinde kullanılan yöntemle karıştırmamanızı tavsiye ederiz. Öte yandan lazerli varis tedavisi fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi ve randevu için kliniğimiz arayınız.

 3. Bacaklarımda çok miktarda kılcal varis var. bu kılcal varislerin tedavisi çin daha önce bir estetik doktoruna gittim. lazerle varis tedavisi yaptılar ama kısa bir süre sonra yine çıktı. acaba size gelsem sizdeki lazer tedavisi daha iyi sonuç verir mi?

  1. Tülay hanım merhaba, kliniğimide kılcal varisler için lazer tedavisi uygulanmamaktadır. Bu tedavi yönteminde ciddi cilt yanıkları olabilmektedir. Bunun yerine kliniğimizde kılcal varislerin tedavisi için köpük skleroterapi yöntemini tercih etmekteyiz. Tedavi sonrasında sonuçlar son derece yüz güldürücü olmaktadır.

 4. Rengin hanım merhaba, benim bacaklarımdaki kılcal damarları yaktırmak için daha önce bir doktora gittim. biraz tedavi ettiler ama sonra cildimde yaralar oluşmaya başladı. tedaviyi durdurdular cildiniz sorunlu size kılcal varis tedavisi olmaz dediler. acaba size gelsem lazerle varislerimi temizleyebilir misiniz. şimdiden teşekkürler

  1. Ebru hanım merhaba, kılcal damarlara cilt yüzeyinden yapılan lazer tedavisi bizim kliniğimizde yapılmamaktadır. Kılcal varisleri biz köpük skleroterapi ile tedavi etmekteyiz.

 5. lazerle varis tedavisi yaptırmayı düşünüyorum. ancak bu tedavi yönteminin yan etkileri hakkında hiç bilgim yok. Ankara da lazerle varis tedavisi yaptırmak istiyorum bu konuda bilgi verebilir misiniz. teşekkürler

  1. Geçmiş olsun lazerle varis tedavisi yani EVLA yaptırmanın bilinen bir yan etkisi yoktur. Tedavi sonrasında kısa süre ağrı ve çekme hissi olabilir. Ama bunlar geçicidir.

 6. hocam babam şeker hastası ve bacaklarında varis var. şeker hastalığı nedeniyle ameliyat olmak istemiyor yaralar iyileşmez diye. sizde tedavi olsa yara olur mu? iyileşme süresi nasıldır.

  1. Handan hanım merhaba, daha önce de pek çok şeker hastasının varis tedavisini gerçekleştirdik. Yaptığımız tedavide kesi ve dikiş olmadığı için iyileşme son derece hızlı ve güzel olmaktadır. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmektedir.

 7. lazerle varis tedavisi yaptırmak istiyorum. fiyatları hakkında bilgi verir misiniz. sgk lı olanlara indirim yapıyor musunuz.

  1. Asım bey geçmiş olsun. Hastalığınızın derecesine göre yapılacak tedavinin şekli ve miktarı değişmektedir. Bu nedenle lazerle varis tedavisi fiyatları hakkında buradan bilgi vermek doğru olmayacaktır. Ayrıca SGK lı olan ya da olmayan tüm hastalara aynı fiyat uygulanmaktadır. Zira memleketimizde SGK lı olmayan hiç kimse yoktur.

 8. hocam kılcal varislerim var. bu varislerin tedavisi için Kırşehir’den Ankara’ya gelsem kaç gün içinde tedavi olabilirim. Bir de kılcal varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz. teşekkürler

  1. Hatice hanım merhaba, şehir dışından gelecek hastaların tedavisini yapmak için önceden bu durumu haber vermeleri ve ona göre randevu almaları gerekmektedir. Randevu talebinizde bu durumu bildirir ve Kırşehir’den günübirlik tedavi için geleceğinizi söylerseniz. Varis tedavisini aynı gün yaptırmanız mümkün olacaktır.

 9. hocam merhaba, lazerle varis tedavisi yapılırken anestezi alıyor muyuz. Bir de ameliyattan sonra çok ağrı oluyor mu?

  1. Hatice hanım merhaba, kliniğimizde uyguladığımız lazerle varis tedavisi yöntemi bir ameliyat değildir. Bu nedenle anestezi uygulanmamaktadır. İşlem sırasında veya sonrasında ağrı olmamaktadır.

 10. Rengin hanım merhaba, bacaklarımda varis teşhisi konuldu. Varis ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Ben varis ameliyatı olmak istemiyorum. Lazerle varis tedavisi yaptırmak istiyorum. Lazerle varis tedavisi fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler

  1. Berkay Gökten merhaba, lazerle varis tedavisi olmanız gerektiğini ifade etmişsiniz ancak biz kendimiz muayene etmeden lazerle varis tedavisi uygulamıyoruz. Ancak lazerle varis tedavisi fiyatları hakkında bilgiyi telefonla kliniğimizden alabilirsiniz. Fiyatların internet üzerinden açıklanması yasal olarak yasaktır.

  1. Lazerle varis tedavisi ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiye kliniğimize ait 0 312 224 13 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 11. Hocam merhaba lazerle varis tedavisi izmir de yaptığınız bir yer var mıdır? Tedavi için size gelmek istiyorum.

  1. Kamil bey geçmiş olsun lazerle varis tedavisi için İzmir de bulunan bir klinik ile anlaşmamız yoktur. Tedaviyi sadece Ankara da yapmaktayız. Dilerseniz Ankara da tedavinizi aynı gün yapabiliriz. Randevu için bize 0 312 224 13 14 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 12. Bundan 3 yıl önce varis sorunumun çözümü için bir varis doktoruna gittim. Beni ameliyat etti. Yaklaşık 1,5 ay yatakta yatmak zorunda kaldım. Çok zor iyileştim. Hatta tam da iyileşmedim. Şimdi diğer bacağımda da varis var. Ameliyat olmmak istemiyorum. ankarada Varis doktoru olarak sizi buldum. Tedavi ederseniz kaç günde iyileşirim.

  1. Gülseren hanım merhaba, bacaklardaki varislerin tedavisi geçmişte cerrahi yöntemlerle yapılıyordu. Bu nedenle iyileşmesi de uzun sürüyordu. Ancak en son teknoloji varis tedavisi yöntemleri ile artık varis tedavisinden bir kaç saat sonra ayakta işlerinizi görebiliyorsunuz. Bu nedenle tedavi için endişe etmenize gerek yoktur.

 13. Lazerle varis ameliyatı olanlar bu tedavinin pahalı olduğunu söylüyorlar. Bu konuda bilgi verebilir misiniz. Bir de tedavi ne kadar sürüyor.

  1. Lazerle varis tedavisi varis ameliyatı ile aynı fiyatlara yapılabilmektedir. Ancak lazerle varis tedavisi devlet hastanelerinde uygulanmadığı için sadece özel kliniklerde yapılmaktadır. Bu nedenle pahalı olarak değerlendirilebilir. Ayrıca lazerle varis tedavisi yaklaşık olarak bir saat sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir